Šoféři a likérové bonbóny

9. březen 2007 | 11.44 |
› 

Nejen na alkohol v tekuté formě, ale také na čokoládu plněnou likérem si musí dát pozor přinejmenším polští řidiči. Po snědení třech lahodných sladkostí s kapkou něčeho ostřejšího totiž přístroj může dotyčnému naměřit až 1,6 promile alkoholu. Na obalech u takovýchto čokolád by se tak brzy mohl objevit kromě informace o počtu kalorií také údaj o obsahu alkoholu.

Policisté z Lublinu, kde se test uskutečnil, byli zaskočeni výsledkem, jaký ukázal přístroj na měření alkoholu. Ukázalo se, že po spořádání populární tyčinky Pawelek by řidič neměl sedat za volant. A tři čokoládky s likérem vystačí, aby policisté pokutovali šoféra za jízdu v opilosti.
Po snězení tří čokoládek Mon Cheri přístroj ukázal 1,12 promile a stejný počet likérem plněných Ferrero znamenal 1,60 promile.

Čokoláda je přitom obecně považována spíše za pomocníka řidičů. Kakao má totiž podle lékařů posilující, protistresové a antidepresivní účinky. Tato pochoutka může řadě lidem při stresu, kterému čelí zvláště v dopravních špičkách i za jízdy, nahradit i prášky.
Řidiči naštěstí po požití sladkosti se štamprlí whisky nemusí čekat hodiny, než si sednou za volant - stačí patnáct minut. Test totiž ukázal, že po čtvrt hodině byl výsledek u všech čokoládek stejný: 0,00 promile.

Podobné testy se zatím v České republice neuskutečnily.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře