Povinný celibát

13. březen 2007 | 23.02 |
› 

Papež Benedikt XVI. potvrdil postoj katolické církve k celibátu kněží, který má být i nadále povinný. Učinil tak zveřejněním první apoštolské exhortace (vysvětlení k určité části církevního učení) za dobu svého pontifikátu. Papež rovněž potvrdil neměnnost odmítavých názorů církve v otázkách interrupce, eutanazie a homosexuálních svazků.

Papež v dokumentu potvrdil, že na úřadě rozvedeným či znovu sezdaným katolíkům bude zapovězen přístup k svatému přijímání, jestliže zánik jejich manželství nebyl potvrzen církví, a pokud se nezaváží, že s novým partnerem budou žít "jako přátelé, jako bratři a sestry".

Jak je vidět, tak katolická církev nadále zůstává pevně zakopána na svých pozicích a vývoj lidské civilizace jde mimo ní. Trváním na celibátu vědomně ohrožuje mladé věřící, kteří jsou vystaveni pedofilním praktikám knězů, pro které je celibát nad jejich síly. Nevím, jestli celibát byl přáním Krista, ale spíš si myslím, že to je strach z toho, že by církev přišla o nějaké zisky. Ženatý kněz by musel živit rodinu a o to méně by přišlo do církevní kasy. Proč v dalších církvých je manželství povoleno? Že by evangelíci a pod. vyznávali jiného Ježíše Krista?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře