Pivní automaty

18. březen 2007 | 14.29 |
› 

Plzeň v plechovce bude možné koupit prostřednictvím automatu.
Pokud člověka přepadne náhlá chuť na zlatavý mok a v okolí se nenachází žádná restaurace či hospoda, koupí si ho už brzy z automatu. Ovšem úplně jednoduché to nebude. Automat plechovku vydá až na základě ověření zletilosti z osobních dokladů. Srdcem systému je čtecí zařízení, které ze strojově čitelné zóny zjistí datum narození a následně ho porovná s aktuálním datem. Pokud věk neodpovídá tomu požadovanému, vrátí automat peníze zpět, ale plechovky piva se nezletilec nedočká.

Mnoho lidí bude nejspíše váhat s použitím svého občanského průkazu kvůli obavám z možného zneužití osobních údajů. Podle společnosti ale automat data přečtená ze strojového kódu neuchovává a po provedení operace je ihned zapomíná

Do projektu se jako první zapojil pivovar Plzeňský Prazdroj. "Automaty nám umožní dostat se i do míst, kde nejsou restaurace a další prodejní místa," uvedl Vladimír Jurina z Plzeňského Prazdroje. Šestice prodávaných značek se bude lišit v různých regionech, ale nikdy nebude v nabídce chybět nealkoholické pivo Birell a stěžejní značka Pilsner Urquell.

Jeden automat přijde Prazdroj na 137 tisíc korun. Do konce března jich chce přitom na různých místech umístit dvacet a do roku a půl má na území Prahy a Středních Čech fungovat sto automatů.

Spotřebitele bude jistě zajímat cena nabízených piv. Pivovar nastaví cenu tak, aby byla zajištěna návratnost investice. Zároveň se ale bude prý pohybovat pod cenami u čerpacích stanic. Podle pivovaru si automaty najdou nejsnáze zákazníky například na vysokoškolských kolejích a nákupních centrech.

Takže vyšší cenu, aby se zaplatila investice zaplatí především studenti. Asi jim naše uznalá vláda zvedla stipendium

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře