Žádné natáčení

16. listopad 2009 | 16.08 |
› 

Ano, páni poslanci si nepřejí kameramany ve sněmovně. Proč? Čeho se bojí poslanci? Mají strach, že lidé neocení jejich namáhavou práci pro národ? Vzdyť oni se přece tak snaží.

Jedničky alias vztyčené prostředníčky Mirka Topolánka (ODS) nebo Miroslava Kalouska (TOP 09) už v televizi zřejmě neuvidíte. Poté, co sněmovna vykázala televizní kamery z kuloárů, zakázala teď i natáčení v hlasovacím sále!

Kameramany televizí nahradilo šest pevných sněmovních kamer. Co z jednání uvidí diváci, tak bude záležet jen na výběru sněmovny. Televize se už proti tomu bouří.

Poloprázdný sál. Spící nebo s notebooky si hrající poslanci. Tyto momentky se na veřejnost často dostávaly jen díky televizím. Jenže právě takových záběrů, alespoň ze sněmovny, bude asi čím dál méně. "Rozmazaný, přesvícený a jen těžko použitelný obraz. Záznam v jiném formátu, než v jakém vysíláme," tak kritizují televizní stanice kamery, které v jednacím sále nahradily jejich lidi.

Páni poslanci mají strach z toho, aby národ neviděl jejich tak užitečnou a hlavně značně přeplacenou práci, kterou odevzdávají pro blaho nás všech. Takhle si demokracii rozhodně nepředstavovala většina lidí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (27x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře