Smolný den

11. listopad 2009 | 21.19 |
› 

Opravdu smolný den pro předsedu lidovců C. Svobodu, který prohrál soudní spor s charitativní organizací Domov svaté Rodiny o dům v pražských Dejvicích. Obvodní soud pro Prahu 6 zamítl jeho žalobu na určení dědictví.

Rozsudek zatím není pravomocný, politik i organizace shodně tvrdí, že je majitelka domu v závěti určila jako dědice.

Svoboda, který se soudního jednání osobně účastnil, řekl po vynesení rozsudku novinářům, že se pravděpodobně odvolá. V takovém případě by se kauzou musel zabývat pražský městský soud.

Čtyřpatrovou budovu v hodnotě 50 milionů korun odkázala Svobodovi v roce 1992 jeho známá Marie Kaprálková. V listopadu 2004, tedy ve svých dvaadevadesáti letech a rok před svou smrtí, však Kaprálková sepsala novou závěť, v níž svůj majetek rozdělila mezi Domov svaté Rodiny, Nadaci Jedličkova ústavu a její vzdálené příbuzné, manžele Aleše a Boženu Kopecké. Dejvický dům podle tohoto dokumentu připadl charitě.

Svoboda se u soudu snažil dokázat, že Kaprálková před svou smrtí trpěla duševní poruchou a neorientovala se v čase ani v prostoru. K sepsání nové závěti ji prý donutili Kopečtí.

Podle soudkyně Petry Andršové se však duševní porucha Kaprálkové neprokázala. Druhá sepsaná závěť neměla žádné formální nedostatky a podpis na ní byl pravý, doplnila soudkyně.

Krásně nám tu prezentuje křesťanskou lásku a morálku, když označí mrtvou, která se nemůže bránit, za duševně nemocnou jen proto, že změnila závěť v jeho neprospěch. Hanba!   

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (26x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře