Operou na opilce

22. březen 2007 | 11.27 |
› 

Celá Vídeň doufá, že tamější opera uspěje tam, kde policie selhala. Celou Vídeň totiž sužuje problém, že během nočních hodin jsou zdejší stanice metra místem, kde se scházejí alkoholici a drogově závislí lidé. Ti odtamtud nechtějí odejít ani přes časté návštěvy policistů. Zejména stanice Karlsplatz, která je v pravém centru Vídně se stále nemůže podivných živlů zbavit.

"Budeme hrát klasickou hudbu a vysílat operu na speciálně instalovaných televizních obrazovkách," prohlásila vídeňská radní Ursula Stenzelová. Sama upřímně doufá v to, že muzika vyžene problémové občany ven ze stanice metra. "Tato sorta lidí není zrovna proslulá svou láskou k opeře a klasické hudbě, a tak věříme, že už se v těchto místech nebudou poflakovat. Třeba dojdeme k tomu, že civilizovaná hudba vyvolá také civilizované chování."
Je velmi pravděpodobné, že když bude projekt ve stanici Karlsplatz úspěšný, přesune se i do dalších stanic. Sociální pracovníci, kteří s problémovými lidmi často pracují, jsou však velmi skeptičtí k tomu, že by celý nápad mohl fungovat.

Co budeme hrát u nás? Kmocha nebo Janáčka?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře