Rozdal si to s medvědem

23. listopad 2009 | 20.14 |
› 

Chtěl jsem původně  napsat cvok a jak vidím, tak jsem se nespletl. Pětadvacetiletý muž, zřejmě duševně narušený, skočil o víkendu do čtyři metry hlubokého výběhu hnědých medvědů ve švýcarském hlavním městě Bernu.

Jeden z medvědů, čtyřletý Finn, se na vetřelce vrhl a začal jej trhat. Přivolaná policie medvěda postřelila; muž příhodu přežil a je mimo ohrožení života, zatímco zvíře o svůj život bojuje, napsal dnes německý deník Bild.

Mladý muž stál nad výběhem medvědů a sledoval zvířata. Náhle přelezl plot, skočil do čtyři metry hlubokého výběhu zvířat a rozběhl se k nim. Medvědi se na vetřelce vrhli. Čtyřletý medvěd Finn muže povalil, stoupl si na něj a začal jej kousat.

Zakrvácenou oběť vysvobodili až přivolaní policisté. Jediným výstřelem zasáhli medvěda do hrudi, raněné zvíře se stáhlo do své jeskyně, kde ho ošetřovatelé zavřeli. Teprve poté mohli hasiči muže vyprostit a lékaři jej ošetřili. Muž je podle nich sice ošklivě zřízen, ale není v ohrožení života.

Obdobné případy, kdy lidé z nepochopitelných důvodů pronikli do výběhu medvědů, zažila i berlínská zoo. Letos v dubnu skočila do bazénu ledních medvědů 32letá žena, skončila s lehčími zraněními. V prosinci 2008 vlezl jistý muž do výběhu slavného medvěda Knuta, ošetřovatel zvířat však byl nablízku a zasáhl včas, takže zraněn nebyl nikdo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (29x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře