Podvody

16. září 2009 | 13.21 |
› 

Jak je vidět, tak nedostatek vzdělání není žádný problém, pokud se jedná o nějaký ten podvod či jinou lumpárnu.. Na to mají chytrostl až moc.

Sever Francie zažil minulý týden nájezd několika desítek Slováků ( jde tu ovšem o slovenské Romy) žijících v Londýně, kteří kreditními kartami britské banky Barclays vybrali v různých bankomatech v přepočtu přes 8,7 milionu korun. Využili bezpečnostní chyby v elektronickém systému banky, který umožňoval v cizích bankomatech mimo Británii neomezený výběr peněz nekrytý na účtu.

Nadstandardní výběr spustil poplach v pařížské centrále, která monitoruje výběry z bankomatů. Ale l podezřelé chování většího počtu lidí u několika bankomatů v různých městech neunikl pozornosti náhodných svědků a policejních hlídek, které byly okamžitě zmobilizovány a pustily se do zatýkání. V policejní síti nakonec uvízlo 34 lidí.

K překvapení policistů zadržení u sebe měli legálně držené karty, takže je policisté bezprostředně z ničeho trestného nemohli obvinit a byli nuceni je po zjištění totožnosti propustit.

Výjimkou byli čtyři muži, které francouzská policie zatkla poté, co je překvapila v luxusním vozidle se 150.000 eur (3,8 milionu korun) v hotovosti a s desítkami bankovních karet. Ti mohli celu opustit až po zaplacení kauce. I oni ale měli pravé bankovní karty, které jim předali jejich spoluobčané z početné komunity v Londýně, pravděpodobně s vidinou snadno získaného bohatství.

Většinu nalezených peněz policie zabavila. Francouzské úřady nyní čekají na vyjádření banky Barclays, jaká jí vznikla škoda a jaké případné kroky podnikne vůči svým klientům.

Podle francouzské policije se zpráva o možnosti neomezeného výběru rozšířila v komunitě jako blesk. Desítky Romů se ihned vrhly na trajekt, který je dopravil na francouzský břeh.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (26x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře