Nová turistická atrakce

18. listopad 2009 | 19.23 |
› 

Chcete si zaletět k moři nebo se podívat na majestátné vodopády či navštívit hrady a zámky, kde na Vás dýchne vůně historie? Nic takového. Pro turisty z Polska jsou nyní zcela jiná lákadla na Slovensku.

Polské cestovní kanceláře zařadily do své nabídky slovenský okruh, v rámci kterého mohou zájemci navštívit romské osady na východě Slovenska. Informovala o tom televize Markíza.

Návštěva romské chatrče je tak v nabídce polských cestovních kanceláří hned vedle historického města Levoča nebo Spišského hradu. "Polští turisté se často informují, kde si takový zájezd mohou koupit," uvedla televize.

Odborníci na cestovní ruch upozorňují, že návštěva romské osady může být pro turistu nebezpečná, hlavně kdyby tam šel na vlastní pěst.

Obyvatelé romských osad televizi potvrdili, že k nim opravdu jezdí autobusy plné turistů. "Zastavují, filmují, jak žijeme. Ptají se nás na děti," říká jeden z obyvatelů romské osady.

Turisté chtějí prožít nějaké to vzrušení na způsob návštěvy westernového městečka, snad jen to přepadení může být opravdovější.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (31x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře