Politujme je

7. prosinec 2009 | 13.09 |
› 

Krize pokračuje a nyní se konečně dotkla i našich slavných a hlavně nemravně přeplácených manažerů. Tohle pro ně není asi pěkný dárek pod stromeček.

Zatímco řadovým zaměstnancům kvůli krizi většinou neroste plat a nedostávají vánoční odměny, nejvyšší šéfové se musí vzdát některých nadstandardních výhod. Místo luxusního Audi A8 s masážními sedačkami si zvykají třeba na méně vybavené "á šestky".

"Na benefitech pro šéfy se šetří, firmy hledají levnější varianty.Žádné extravagantní výstřelky jako v minulých letech se dnes už nevidí," říká M. Mácha, šéf poradenské společnosti Mercer. Firmy v rámci úspor dokonce začínají šéfům počítat ujeté kilometry, a jejich cestování proto sledují.

"Do všech aut nám namontovali systém GPS, aby byl větší přehled, kolik toho najezdíme a kam," říká obchodní ředitel jedné výrobní společnosti, který si přál zůstat v anonymitě.

Samozřejmostí už také není ani nadstandardní důchodové či úrazové pojištění. A zcela vypadl příspěvek na bydlení. Personalisté v nadsázce říkají, že jediný benefit, který krize přinesla, je neplacené volno.

Kromě omezených odměn se však zastavil i růst základních platů manažerů, které jim do letošního roku rostly závratným tempem.

Ono ale při půl miliónu měsíčně se s trochou skromností nechá vyjít, i když si bydlení budou muset platit sami, tak jako normální občané.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (29x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře