Mobil a závislost

29. březen 2007 | 14.18 |
› 

Mobilní telefony jsou stejně návykové jako kouření či počítačové hry. Podle britských odborníků je mobil drogou pro každého šestého studenta. A stále roste počet lidí, kteří jsou bez telefonu nervózní a podráždění.
Chvíli bez svého mobilu nevydrží až třináct procent lidí. Jakmile svůj telefon někde zapomenou nebo jim ho někdo vezme, začnou být nervózní a projevovat typické abstinenční příznaky. Mobil se stal také důvodem ke lži. Čtrnáct procent lidí mlží, když se jich někdo zeptá, jak často telefon používají. Většinou se snaží tvrdit, že vůbec nebo málo, přitom se mu věnují neustále.

Patologické případy dokonce uvádějí, že by raději přišly o práci, než by se vzdaly svého milovaného mobilu. V populaci je již sedm procent takových případů. "Když vám někdo volá, připadáte si lépe. Jakmile ale nikdo vaše číslo nevytáčí, cítíte se na dně a méně důležití," tvrdí psycholog David Sheffield ze Staffordshire University.Abstinenční příznaky vykazuje ale i několik procent lidí v ten moment, kdy jsou odstaveni od přístupu k internetu. V Americe pozvolna vznikají léčebny specializující se na nově objevující se závislosti souvisejícími se stále modernějšími technologiemi.

Lidsky řečeno: Zblbneme z mobilů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře