Pilné zlodějky

30. březen 2007 | 17.10 |
› 

Procházelo jim to přinejmenším devět let. Až konečně spadla klec a strážci zákona a pořádku přímo při činu zadrželi šestapadesátiletou Norku a její dceru Berge, které se staly doslova noční můrou řetězců s módním oblečením.

Věčný problém většiny žen, že skutečně nemají co na sebe, zřejmě v pozadí nekonečné série krádeží nestál. Lup totiž uchovávaly v téměř nedotčeném stavu. Jak vyšlo najevo při výsleších, nejpravděpodobnějším motivem byla snaha vnést trochu vzrušení do fádního života. Při domovní prohlídce objevili policisté hory oblečení, jejichž hmotnost dosahovala 1,5 tuny. Hodnota oděvů, jež mizely ve vacích pachatelek z obchodů v Oslu i městech v nejbližším okolí, se odhaduje na 50 000 euro (asi 1,4 milióny Kč). Postižené butiky však uvádějí, že se jim ztratilo zboží za 120 000 euro (tedy cca 3,4 milióny Kč). Celou ztrátu však nelze připsat k tíži zadrženým osobám.

Zdravotní stav šestapadesátileté Norky ovlivnil i justiční orgány, které nakonec upustily od jejího potrestání a do vězení ji nepošlou. Škodu, již napáchala, však bude muset postiženým obchodům nahradit v plné výši 50 000 euro.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.67 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře