To to trvalo

30. březen 2007 | 12.17 |
› 

Katolická církev předá katedrálu sv. Víta Správě Pražského hradu 16. dubna. Obě strany se v pátek dohodly také na tom, že budou chrám spravovat společně. Budovu přiřkl soud Hradu, vybavení si ale nárokuje církev. Vstupné do katedrály se přestane vybírat od 5. dubna.
30.3. 2007 "Na dnešním jednání zástupců Kanceláře prezidenta republiky, Správy Pražského hradu a Metropolitní kapituly u sv. Víta bylo dohodnuto, že k předání Katedrály dojde 16. dubna 2007," sdělil prezidentův mluvčí Petr Hájek.

"Současně došlo k dohodě, že provoz v Katedrále bude zajišťovat Metropolitní kapitula v součinnosti se Správou Pražského hradu," dodal Hájek s tím, že vstupné se přestane vybírat na Zelený čtvrtek, tedy 5. dubna.
Na dohodu se čekalo od lednaObě instituce se předání snažily od ledna domluvit, první schůzky ale byly bez výsledku, postupně začala vznikat dohoda na společné správě.

Koncem ledna byl zrušen rosudek, který přiřknul katedrálu církvi, ale jak je vidět, dostat něco zpět je na dlouhé lokte. Vstupné se už dávno nemělo vybírat, ale pro katolickou církev je každý den navíc dobrý.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře