Německý pořádek

1. duben 2007 | 17.41 |
› 

Německá obec zakázala sex pod širým nebem. Vesnice Müllrose, kterou hojně navštěvují rekreanti, vydala hned celý katalog pokutovaných zákazů. Patří mezi ně i odplivování žvýkaček nebo cigaretových oharků.
Souložení pod nočním nebem zřejmě obyvatele obce, která leží pár desítek kilometrů východně od Berlína, ovlivnilo při loňské letní slavnosti natolik, že už to tak dál nenechali.

"Provozování veřejně viditelného sexuálního chování" v katastru obce, jak nová správní vyhláška praví, přijde aktéry na 35 eur. U zvláště vzdorovitých jedinců lze prý vyžadovat pokutu až 300 eur.
Spory o výklady třináctistránkové vyhlášky se táhnou už týdny. Jen těžko se lze dočíst, kde v případě zapovězeného sexu končí pouhé něžnosti a kde už jde o porušení veřejného pořádku.

"Každý přece ví, co tím myslíme a nemusí se to psát explicitně," obhajuje výnos vedení obecního úřadu Ingomar Friebel. "Líbání zakázané není," uvádí příklad.

Odhození nedopalku na veřejném prostranství nově stojí 10 eur (270 korun) a odplivnutí žvýkačky 20 eur (asi 540 korun). Postižitelné je například i venkovní vytřepávání peřin.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.38 (16x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře