Romský památník

6. duben 2007 | 16.57 |
› 

6.4. 2007 Předseda vlády Mirek Topolánek má na stole reálný investiční záměr na romský památník v Letech u Písku. Předložili mu jej před několika týdny jihočeští Romové. Topolánek to řekl v pátek v Českých Budějovicích na setkání s novináři.
Uvedl, že už hovořil o navrhovaném řešení s ministryní Džamilou Stehlíkovou a nyní hledají způsob, jak jej financovat a realizovat. Zatím se to žádné vládě nepodařilo, neboť nenašla dostatek peněz na přemístění vepřína. Tolik peněz se v rozpočtu nenajde ani nyní.

"Nový projekt tak, jak si jej představuje romská komunita, je velmi důstojný. Odjíždím z jižních Čech uspokojen, protože i kraj tento záměr podporuje a nyní už musíme najít konsenzus z hlediska financování a mohli bychom tak vyřešit jeden trochu psychologický problém, který nám nedělá dobré jméno ani v zahraničí a je politováníhodnou součástí naší historie," zdůraznil Topolánek.
Dodal, že náklady na navrhované řešení budou představovat až desítky miliónů korun a mimo státu by se na něm měli podílet kraj, obec i Romové. Pomoci by mohla i veřejná sbírka.

V době, kdy se musí pořádat sbírky na nemocné děti, kdy se odbourává pastelkovné a ruší pohřebné, chce naše vláda vyhazovat miliony na památník pro nepřizpusobivé občany. Myslím, že sebekrásnější památník nevyřeší romskou otázku. Tu si musí vyřešit sami romové tím, že se konečně začnou chovat jako civilizovaní lidé a přestanou s krádežemi, násilím a pochopí, že byt či dům je na bydlení a není určen k demolici, což z oblibou dělají.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (14x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře