Striptýz je umění

7. duben 2007 | 15.50 |
› 

Stejně jako balet nebo opera je striptýz umění. Alespoň k takovému závěru dospěl soud v norské metropoli Oslo. Dal tím zapravdu majitelce jednoho nočního klubu, která měla výhrady k tomu, že by měla za poskytování uměleckého požitku zákazníkům platit daň z přidané hodnoty.

"Jsem velice spokojená. Devadesát procent mých klientů mi říká, že to, co dělám, je umění," prohlásila striptérka z Dream Go Go Baru.

Podle norské justice je třeba přistupovat ke striptýzu jako k jakémukoli jinému umění, počínaje komedií a konče operou, jejichž provozování v Norsku nepodléhá DPH.
Norská daňová správa požadovala milión norských korun (3,72 miliónu Kč) od klubu Blue Angel v Oslu. Namítala, že striptérky nejsou umělkyně a že vstupné na jejich představení musejí zahrnovat pětadvacetiprocentní DPH.

"Samozřejmě, že striptýz je umění," ujistil Magnus Morland, majitel baru String Show v Oslu. Advokáti klubu Blue Angel argumentovali tím, že striptérky prokazují svůj umělecký talent, když se svlékají z uniforem zdravotních sester, policistek nebo tanečnic.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (12x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře