Bravo pro Českou republiku

20. prosinec 2009 | 16.10 |
› 

Jak je Česká republika populární ve světě ukazuje i tenhle příklad, kdy u soudu v Polsku jí bylo provoláno sláva. Myslíte si, že je to pro nás lichotivé? No pro feťáky určitě.

Obhájce polského poslance C. Atamaczuka, kterého policie loni v listopadu nachytala při kouření marihuany, u soudu vzdal hold Česku za zmírnění limitů pro držení drog.

"Ať žije Česká republika!". Tímto zvoláním podle listu Gazeta Wyborcza obhájce poslance Atamaczuka zakončil u soudu svoji závěrečnou řeč. Připomněl, že v Česku od Nového roku nebude trestné držení do 15 gramů marihuany a do dvou gramů amfetaminu. Atamaczuk měl u sebe 0,96 gramu marihuany a 0,56 amfetaminu.

Soudce se ale příkladem Česka nenechal přesvědčit. Připomněl, že šlo hlavně o to, že když policisté Atamaczuka a jeho kamaráda přistihli, jak v lese v autě kouří marihuanu, snažil se je uplatit. Mužům zákona prý říkal, "že se přeci domluví" a sliboval, že jim "levně zařídí hezké pozemky". Soudce Atamaczuka odsoudil ke dvěma letům vězení podmínečně na čtyři roky a k pokutě ve výši 10.000 zlotých (téměř 62.600).

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (29x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře