Havel

29. prosinec 2009 | 13.19 |
› 

Přestože se Havel už ve velké politice neangažuje, oceňuje jeho přínos pro republiku 71% lidí. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM. Nevím, ale tohle číslo se mi zdá hodně nadsazené.

Havel se věnuje se dramatické tvorbě, přednáší na univerzitách a sbírá ocenění. Na začátku prosince ho prestižní americký internetový portál Foreign Policy zařadil do seznamu stovky nejvýznamnějších intelektuálů, kteří nejvíce ovlivnili běh současného světa

Co Havlovi starosti určitě nedělá, jsou peníze. Jako vysloužilý prezident totiž dostává doživotní měsíční rentu ve výši 50 tisíc korun, stejnou sumu má na chod kanceláře a na plat asistenta.

Nemám nic proti prezidentské penzi, ale nač potřebuje kancelář a asistenta. Ty svoje dramatické bláboly si snad dokáže napsat sám, času na to má dost a manželka mu může pomoci. Tohle je zbytečně vyhozených 600 000Kč u jednoho prominenta, který je sám o sobě dost bohatý.

Nepřipravují náhodou cestičku pro jeho další zvolení na prezidenta. Vždyť u nás přece ta jeho: Pravda a láska zvítězila, že ano.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (29x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře