Marihuana v USA

5. prosinec 2009 | 14.55 |
› 

Víte, že v Americe vznikla nová fakulta, které své studenty učí, jak pěstovat a využívat marihuanu. Netradiční šestitýdenní kurz za v přepočtu necelých 9000 korun otevřela v Detroitu Med Grow Cannabis College.

Pod zástěrkou výuky zahradničení se studenti dozvědí, jak nejlépe vypěstovat marihuanu a jak ji náležitě zpracovat, včetně receptů na vaření a legálního užití rostliny.

Zakladatel studia N. Tennant k novému oboru řekl: "Napadlo nás, že lékařské využití marihuany podpoří státní ekonomiku a dá příležitost ke vzniku stovky pracovních míst." Zákony v Michiganu zlegalizovaly pěstování marihuany pro lékařské účely již v roce 2008. Pacient si může pěstovat až dvanáct rostlin pro svoji potřebu nebo si drogu koupit od "pečovatele", který se může starat o pět registrovaných pacientů a pro ně pěstovat rostlin až 60.

Zajímavostí je, že každý člověk ve věku nad 21 let se může stát ošetřovatelem, pokud nemá trestní záznam. Pacienti i ošetřovatelé musí být ovšem pečlivě registrováni. Pravdou zůstává, že studenti nového oboru prozradili, že doma a svým přátelům otevřeně nesdělují, co vlastně studují.

Určitě i naši Vietnamci vystudovali podobnou fakultu, jen jim to naše úřady nechtějí uznat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (28x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře