Život jako v ráji

11. leden 2010 | 13.02 |
› 

Chtějí nás nasrat, tím myslím obyčejné lidi, kteří chodí do práce za mnohem nižší plat než mají senátoři a musí opravdu pracovat. To budou brát peníze za nic?!

Senátoři jsou bez práce, nadělili si tříměsíční prázdniny. (ale na plat nezapomínají)

PRAHA - Jednaosmdesát senátorů je bez práce. Ne, horní komora parlamentu nebyla zrušena, to se jen zákonodárci dohodli na odkladu jednání. Poprvé se tak v novém roce sejdou zřejmě až v březnu, přičemž volno mají už od 11. prosince.
První schůzi měli naplánovanou na třetí lednový týden, ale neuskuteční se. "Nemáme o čem jednat. Nemáme na stole nic, protože Poslanecká sněmovna pracovala jinak než směrem k legislativě,
spíše diskutovali o nesmrtelnosti chrousta," vysvětlil odklad šéf Senátu Přemysl Sobotka.

A někteří senátoři prázdninový režim otevřeně přiznávají. "Senátorská činnost je teď dost utlumená. Práce mám podstatně méně," potvrdil senátor z řad občanských demokratů Jiří Pospíšil. (nemá to být tak, že méně práce znamená menší plat?)

Je to ale štědře zaplacené volno, hrubý plat senátora činí 59 tisíc, další náhrady se mohou vyšplhat až na 43 300 měsíčně. Účet za tříměsíční volno 81 senátorů by tak činil téměř 25 milionů korun. Předseda Senátu nebo předsedové výborů a komisí mají plat ještě vyšší. (tady asi krize nohrozí, že.)

Pokud nám nebudou tři měsíce chybět, tak si myslím, že se bez nich můžeme obejít i nadále. Zrušením senátu by se ušetřilo hezkých pár stovek miliónu, co by zadlužený stát měl uvítat.

Článek - Lidové noviny, krom dodatků a poznámek.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (35x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře