Lék na krizi

20. září 2009 | 12.09 |
› 

Náš ministr financí Janota je vlastně Jánošík naruby. Jánošík bohatým bral a chudým dával, Janota chce chudým brát a bohatým chce alespoň nechat.

Janotův balíček sníží platy státním zaměstnancům. Ale ne poslancům.(asi mají málo)

Politici možná budou jediní, kdo netratí na současné ekonomické krizi. Ministr financí E. Janota jim totiž jako jediným nechce sahat na platy.

Politici už vědí, jak chce ministr Janota zachraňovat hrozící obří schodek státního rozpočtu.

Mezi jeho návrhy patří třeba zvýšení spotřebních daní. Benzin a nafta by tak zdražily o korunu na litr, cigarety o 2,50 koruny na krabičku, pivo o 50 haléřů na jeden půllitr. Dalším návrhem je speciální daňové pásmo pro "milionáře". Zmrazit by se měly důchody, porodné by se mělo snížit na 10 000 korun.

O peníze by také měli přijít všichni státní zaměstnanci. Ovšem se zásadní výjimkou: kromě ústavních činitelů a soudců. Paradoxně by tak o peníze přišli třeba učitelé či lékaři, ale nikoli poslanci či ministři. (za kvalitní práci je musíme dobře zaplatit, že)

Janota to dělá proto, že v minulosti si právě soudci (kteří jsou v jedné skupině s ústavními činiteli) stěžovali u Ústavního soudu na krácení svých platů. Uspěli, a stát jim například musel zpětně vyplatit třinácté a čtrnácté platy za roky 2003 a 2004. (kdo by to za ty prachy jinak dělal)

Politici, kteří nás vedou od desíti k pěti si dále budou mastit kapsu a jejich neschopnost zaplatíme my. Kocourkov je proti tomu ráj na zemi. Nebylo by spravedlivé, aby i oni pocítili výsledky svého vládnutí na vlastní kůži?!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (25x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře