Ošizená manželka

26. duben 2007 | 19.28 |
› 

Čínský soud zamítl žádost ženy o odškodnění za špatný sexuální život. Ten byl podle ní poškozen tím, že její manžel utrpěl vážné zranění genitálií v obchodním centru, kde pracoval. Žena žádala náhradu nejen za duševní strádání, ale i za zakoupený vibrátor.
Zhang Chengxiang, manžel jednatřicetileté Wei Suyng, trpí disfunkcí erekce od roku 2003. Tehdy na svém pracovišti narazil genitáliemi na audio přehrávač, když mu na hlavu spadl kus kovové trubky z ventilace.
Obchodní centrum mu jako odškodnění zaplatilo 130 tisíc jűanů, přes 416 tisíc korun. To ale jeho ženě nestačilo. U soudu požadovala 220 tisíc jűanů (781 112 korun) jako kompenzaci za duševní újmu a nákup erotických pomůcek.

"Nebylo mi ani třicet let, když se mému muži stala ta nehoda. Tím jsem přišla o své právo užívat si sexuálního života," tvrdila Wei Suyng.
Soud ale nepřesvědčila. Ten případ zamítl s tím, že čínské zákony nedefinují sexuální život jednotlivce jako chráněné právo. Příbuzní mohou žádat o odškodnění za duševní strádání pouze tehdy, pokud oběť zemře.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře