Zač berou peníze

7. leden 2010 | 17.30 |
› 

Co by se stalo, kdyby někdo z Vás nepřišel do práce bez řádného omluvení. Vyhazov, ale ten platí jen pro obyčejné lidi, kasty nedotknutelných se to netýká.

Fiaskem skončilo letošní první jednání poslanců. Ke svému zasedání se měl sejít organizační výbor Sněmovny, nicméně schůze nemohla být ani zahájena, neboť se nedostavil dostatečný počet zákonodárců. Předsedovi Sněmovny Miloslavu Vlčkovi tak nezbylo, než jednání o týden odložit.

Aby byl výbor usnášeníschopný, je nutná přítomnost alespoň sedmi členů z 18. Na čtvrteční jednání však dorazila pouze šestice poslanců. Ti, kteří nedorazili, se navíc dle Vlčka ani neomluvili.

Přesto jim za absenci žádný postih nehrozí. Současné zákony to totiž neumožňují. "Jaká sankce? To mám připraveno až v novele zákona o odměňování a pokusím se to prosadit. Pokud by platila už dnes, tak poslanci, který se nedostaví dvakrát na jednání, se krátí plat," řekl Vlček. Za dvě absence by poslanec přišel o 30 procent platu. (dobrý vtip)

Zlaté oči, které to uvidí. Oni si tak akorát nechají sáhnout na peníze. To je zrovna tak, jako s tou jejich imunitou, žádné omezení nebylo schváleno.


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (32x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře