Smrtící krása

18. prosinec 2009 | 16.59 |
› 

Je jasné, že se ženy chtějí líbit, ale už méně je pochopitelné, že kvůli úpravě zevnějšku riskují život. Copak nechápou, že je lepší být nenamalovaná a živá než namalovaná ležet v márnici.

Malování a vylepšování vzhledu se může stát smrtelně nebezpečnou aktivitou. Zvláště pokud se jí věnují ženy při řízení vozu.Podle nejnovějšího průzkumuje až půl milionu dopravních nehod ročně způsobeno nedbalostí řidiček, které si během jízdy nanášejí make-up.

Jedna z pěti žen připustila, že si alespoň jedenkrát za život během řízení nanášela líčidla a tři procenta žen při této činnosti způsobila dopravní nehodu. Nejnáchylnější k porušování předpisů jsou mladé ženy ve věku od 17 do 21 let.

Průzkum zasponzorovala firma Diamond zabývající se pojištěním. Ředitelka společnosti Diamond Sian Lewis k závěrům uvedla: "Je znepokojující, kolik žen riskuje na silnicích vlastní život. Všichni žijeme ve spěchu, ale je jasné, že při nanášení make-up během řízení, nemůžeme věnovat plnou pozornost dopravní situaci. Ano, ženy většinou zvládají více věcí najednou, ale řízení by mělo zůstat mimo tuto oblast. Copak je řasenka důležitější než Váš život nebo život ostatních řidičů?"

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (33x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře