Škaredá nemoc

7. květen 2007 | 10.12 |
› 

Třiapadesátiletá Britka trpí vážnou chorobou, která jí nutí navždy si odpustit citové výlevy . Paní Richmondová nesmí říct miluji tě ani svým dětem, neboť vždy upadne do paralyzovaného stavu podobného komatu. Slzy i smích jsou v její rodině zakázané. Léky na tuto chorobu sice existují, ale jsou tak drahé, že si je třiapadesátiletá matka a babička nemůže dovolit. Raději proto trpí a snaží se emoce potlačovat.

Když se jí narodila vnučka a vnitřně by se možná z toho zázraku chtěla radovat, musela přejít šťastnou událost bez mrknutí oka. "Chtěla jsem si ji přivinout v náručí k sobě a říct, miluju tě. Ale je mi líto, mohlo by to být nebezpečné pro nás obě. Mohlo by to spustit reakci a mohla bych upadnout na zem, zranit Megan i sebe. Je to docela bizarní, že nemůžu říct své rodině, jak je mám ráda, aniž bych se složila," vyprávěla paní Richmondová novinářům z britského vydání deníku Metro.

Lékaři diagnostikovali u postižené ženy kataplexie (ztrnulost) a narkolepsii (neodolatelné záchvaty spánku). "Postihlo to celý můj život a nechalo za mnou několik zkrachovalých vztahů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře