Romové v Kanadě

1. prosinec 2009 | 16.02 |
› 

Myslím, že občanům Kanady už pomalu svítá a na povídačky o diskriminaci romských školáků si brzy udělají svůj vlastní názor. Jen pozor, aby na Romy moc netlačili, to bychom mohli zase my křičet, že je utiskují.

Zaskočeni chováním romských žáků a jejich rodičů jsou učitelé ve školách v Kanadě, kam v poslední době odešly z Česka tisíce Romů. Romské děti se podle kantorů liší od ostatních přistěhovalců tím, že mnoho z nich nejeví o školu zájem a k učení se stavějí vlažně, mnohdy až podezíravě.

Kanadský deník Toronto Star napsal, že malí Romové vykazují nulovou znalost angličtiny, chabý vztah ke škole a ve srovnání s vrstevníky jiných národností omezené znalosti.

Překvapení učitelé je popisují jako žáky, se kterými se během své praxe nikdy nesetkali. Mnoho z nich prý nezná takové věci, jako je třeba školní zvonek.  (jak by mohli, když do školy nechodí a raději se potloukají venku)

"Řada z nich se pere se spolužáky, vykazují malou úctu k učitelům, nedělají domácí úkoly a často i na několik dní nedodržují školní docházku, a to i na základní škole," popsal deník nesnáze učitelů.

Zmínil případ, kdy jeden z Romů vysvětlil náhlou absenci své 14leté dcery tím, že už má věk na vdávání, a školu proto nepotřebuje.

Inu jsou to naši miláčkové, tak snad si je v Kanadě taky oblíbí a nebudou se snažit tohle svérázné etnikum asimilovat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (33x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře