Rychlorozvod

19. květen 2007 | 15.20 |
› 

Lezete si na nervy a nechcete se tahat po soudech?

Stisknete pár tlačítek s předvolenými odpověďmi a automat vám za pětidolarový poplatek okamžitě vytiskne rozvodové listiny. Po telefonních automatech či bankomatech zavedli v americkém státě Arizona automatickou rozvodovou praxi . Advokáti protestují, protože elektronika je připraví o nemalé zisky.

Po obapolném souhlasu zúčastněných stran a vhození pěti dolarů stačí stisknout několik tlačítek, tím odpovědět na několik otázek a během deseti minut máte rozvodové papíry hotové. Navíc to podle některých psychologů šetří také nervovou soustavu rozvádějících se jedinců. Vykládat o soukromí nepodařeného soužití je v přítomnosti živých osob podstatně náročnější a podstatně větší stres, než se svěřovat elektronickému přístroji.
Automaty na rozvod šetří podle mnoha dotázaných nejen drahocenný čas, ale i značné peníze klientů. Snad jedinou opravdu nespokojenou skupinou jsou podle agentury News Battery rozvodoví advokáti, kteří tak přicházejí o nemalou část svých potenciálních příjmů - a jejich služby rozhodně nepatří k těm nejlacinějším.
Tuto automatizovanou proceduru předpovídal už kdysi americký spisovatel Robert Haynline. Byl navíc přesvědčen, že za podobných okolností se bude odehrávat i sňatek. Podle Haynlinovy vize bude možné přistoupit k automatu, zmáčknout pár tlačítek, stanovit, na jak dlouho se sňatek uzavírá - a pak vesele odkráčet dál.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře