Buďte na ně hodní

9. prosinec 2009 | 20.51 |
› 

Tak nám to zase vytmavili, ale jaksi zapomněli do té studie napsat proč tomu tak je a jaké je například procento kriminálních činů spáchané touhle skupinou obyvatel.

Nejvíce diskriminovanou menšinou ve státech EU za poslední rok jsou čeští Romové. Tvrdí to alespoň dnes zveřejněná studie Agentury Evropské unie pro základní lidská práva (FRA) na základě rozhovorů s 23 000 přistěhovalci a příslušníky etnických menšin. Podle studie bylo v posledních 12 měsících obětí diskriminace 64 procent Romů v ČR.

Vysoká míra diskriminace Romů panuje podle FRA také v Maďarsku, kde jí bylo podle zjištění agentury vystaveno 62 procent tamního romského etnika, v Polsku (59 procent) a Řecku (55 procent). Mezi Českou republiku a tyto státy se vklínila už jen Malta, kde bylo prý vystaveno diskriminaci 63 procent tamních afrických přistěhovalců.

Celkově byly podle FRA v posledním roce v zemích EU oběťmi diskriminace až dvě třetiny příslušníků etnických menšin. Naprostá většina z nich to ale nenahlásila, protože buď nevěřila, že se tím něco změní, nebo nevěděla, že má právo se proti diskriminaci bránit.

Zamyslel se někdo z té slavné agentury proč to tak je a nejen u nás. Není náhodou hlavní chyba v tom nepřispůsobivém etniku, že se nechce chovat slušně a civilizovaně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (30x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře