Smutný příběh

29. květen 2007 | 10.06 |
› 

Obchodníka s ovocem a zeleninou na chilském ostrově Castro dohnala amputace penisu k bankrotu. Pověry a mýty na tomto ostrově čarodějů jsou příliš silné a nikdo z místních u nešťastného Manuela Aillapana nechce ovoce či zeleninu nakupovat. Po osmnácti měsících o svůj obchod přišel pro dluhy a nyní chce žalovat lékaře, který operaci provedl.


Penis byl Manuelovi Aillapanovi amputován po nezdařené operaci. V roce 1998 mu místní praktický lékař řekl, že mu musí odstranit nádor v oblasti penisu,ale že po amputaci není nutná nemocniční hospitalizace. Když za několik dní po odstranění nádoru bolesti nepolevovaly a Manuel se konečně obrátil na specialistu na klinice, ukázalo se, že jeho penis je po zákroku těžce infikován, a že bez amputace hrozí nešťastníkovi smrt.

Poté, co se zpráva o Manuelově amputaci rozšířila, zákazníci z jeho krámu zmizeli jako mávnutím kouzelného proutku. Manuel tvrdí, že jeho bývalí klienti jsou přesvědčeni, že obchodník bez údu jim přinese smůlu. Poté, co osmnáct měsíců nemohl platit nájem za prostory, vyhlásil bankrot. Místní obyvatelé jsou mimořádně pověrčiví. Mimo jiné věří, že je ostrov ovládán čaroději. Lidé na Castru často vyprávějí například o přízračných lodích s plachtami, které stále krouží blízko pobřeží. Ani celá flotila záhadných plachetnic však nejspíš nepomůže nešťastnému Miguelovi. Možná se částečně zhojí žalobou místního lékaře, jenž nekompetentně provedl odstranění nádoru na choulostivém místě a stal se tak příčinou obchodníkovy společenské degradace i podnikatelského fiaska.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře