Úlevy darebákům

15. prosinec 2009 | 16.38 |
› 

Společnost nám hrubne a místo nekompromisního boje proti trestným činům vychází nový trestný zákoník vstříc lumpům. Věznice prořídnou a tisícům odsouzeným se zkrátí tresty.

Kvůli novému trestnímu zákoníků, který začne platit od 1. ledna, opustí věznice až tisíce lidí a desetitisíce se dočkají zkrácení trestu.
Zákoník totiž ruší některé trestné činy a lidé, kteří už za jejich spáchání sedí ve vězení, budou muset být propuštěni.

Jde například o trestný čin řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění nebo trestný čin krádežev případě některých recidivistů. Jestliže byl dnes nějaký člověk odsouzen za loupež a do tří let po odpykání trestu ukradl v obchodě jen láhev alkoholu, byl automaticky souzen za trestný čin krádeže jako recidivista. V novém trestním zákoníku se bude ale stejný pachatel zodpovídat pouze z přestupku, za který mu vězení nehrozí.

Zatímco nyní jim hrozí za jízdu bez řidičáku až roční vězení, nový trestní zákoník to bude řešit pouze pokutami. Tak proč si nezajezdit. Také zrušením recidivy nahrajeme darebákům k dalšímu páchaní trestných činu. Tohle je vítězství všech čorkařů, kterí můžou bez obavy každý den něco ukradnout. Z pokuty si oni těžkou hlavu nedělají.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (28x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře