Škodná

3. červen 2007 | 20.22 |
› 

Britské spisovatelce dětských knížek Joanne K. Rowlingové už zábrany u lůžek nevadí.

Spisovatelka navštívila při své soukromé návštěvě Prahy některá sociální zařízení a hovořila s příslušnými odborníky. "Bylo dobře, že tentokrát se osobně přesvědčila, jak péče o děti u nás vypadá," sdělila ministrině Stehlíková.

Rowlingová rozpoutala mediální kampaň proti klecovým lůžkům poté, co zahlédla v novinách fotografii dětského pacienta za mřížemi klecového lůžka. Dokonce se v této záležitosti obrátila dopisem na prezidenta Václav Klause s tím, že je šokována tím, co se děje v zemi EU. Podle ředitele pražské bohnické léčebny Ivana Davida diskuse kolem klecových lůžek pacientům neprospěla. Označil ji za absolutně nekompetentní. "Není to poprvé, kdy laici a nekompetentní lidé poškodili psychiatrii," řekl David.

Nevím proč se spisovatelka, která nemá o zdravotnictví ani páru, angažuje ve věcech, o kterých nemá dostatečné vědomosti. Myslí si snad, že když se odstraní klecová lůžka, je přivazování či dávání velkých dávek uklidňujících léku lepší? Sokrates kdysi uzemnil oponenta: "Kdybys mlčel, mohls být filozofem". Přeloženo do jazyka lidového: Kdo je blbej má držet hubu, aby to na něm nebylo poznat! Horší je, že naše vláda okamžitě ustoupila a zakázala klecová lůžka používat. Zkomplikovala tím práci zdravotníkům a ohrozila i zdraví některých pacientů.

To, že nějaká potřeštěná intelektuálka se chce ještě více zviditelnit je celkem normální jev, ale vláda, která ustupuje a nedostatečně chrání naše zájmy, to je vskutku ostuda. Inu, máme takovou vládu, jakou si zasloužíme.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (19x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře