Kostelní kuriozitky

9. červen 2007 | 10.21 |
› 

Farář je náš!

Věřící z farnosti ve středoitalském Trasaku jsou natolik odhodláni zabránit uzavření tamějšího kostela a přemístění faráře, že svého duchovního minulý týden pro jistotu zazdili. Když se místní věřící dozvěděli, že řádoví představení hodlají pátera Emilia přemístit do nového kapucínského kláštera a místní kostel zrušit, rozhodli se této zradě zabránit za každou cenu. Vrata kostela zazdili i s duchovním uvnitř a další vchody do objektu uzavřeli řetězy. Věřící se navíc dávají střídavě sami připoutat řetězy k vratům kostela, aby je náhodou úřady v noci nepodvedly.

Žádné čoudící kadidlo

V Irsku pravděpodobně přestanou vonět při mších kostely. Podle tamějšího ministra zdravotnictví se totiž dýcháním spáleného kadidla zvyšuje riziko rakoviny. Vzhledem k tomu, že kadidlo se pálí především při mších a pohřbech, jsou nejohroženější mladí ministranti. Stanovisko církve zatím není známé. Je ale pravděpodobné, že případné protesty budou k ničemu, protože vláda chce od příštího roku zavést zákaz kouření na pracovištích, který se na kostely bude vztahovat.

Takovou hudbu ne

Charitativní večer v jednom z kostelů v Minneapolisu se musel neplánovaně obejít bez hudebního vystoupení. V předvečer akce se totiž místní kněz začal zajímat o chystaný program vystoupení countryové kapely Strupy. Při letmém studiu textů k písním, které před farníky a sponzory měly zaznít se mu doslova zatmělo před očima. Texty opěvující orální a anální sex nebo incest byly uznány za nevyhovující a v kostele se nakonec recitovaly verše.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře