Hravý delfín

20. prosinec 2009 | 22.14 |
› 

Zatímco u nás mrzne a zima se pevně chopila vlády, tak na druhé straně zeměkoule je léto a lidé si užívají vody. Z toho má radost i mladý delfín, který si rád hraje.

Mladý delfín v pubertě byl nařčen, že sexuálně obtěžoval plavce a vodní lyžaře na Novém Zélandu. Na pomoc museli být povoláni záchranáři, protože jen za poslední týden 250 kilový puberťák obtěžoval 6 koupajících se osob.

Čtyřletého defínka Maka si nemohli plavci nejprve vynachválit, byl velice přátelský. V posledních měsících ale stále častěji začalo docházet k incidentům, které koupající mnohdy ohrožovaly na životě. Zvíře se často baví převracením kajakářů, skákáním přes vodní lyžaře a atakování surfařů, kterým se snaží ukrást surf.

Mořský biolog Mark Orams přirovnal změny v delfínově chování k lidské pubertě: "Dělá jen to, co jsme v pubertě dělali i my. Vlastně jen testuje své hranice a testuje je na lidech. Lidé však v testu neuspěli. Miluje kontakt s lidmi, ale neumí si uvědomit, že na hrátky s člověkem je trochu jiná váhová kategorie."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (29x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře