Nepoučitelný

29. prosinec 2009 | 21.13 |
› 

Lidé se dneska rozvádějí častěji, ale přesto se počet jejich rozvodů drží v celkem rozumných mezí. Jsou sice jistí rekordmani mezi herci, (Elizabeth Taylorová měla 7 manželů, z toho Burtona si vzala 2x) ale to jsou spíše výjimky.

Rabínský soud v Jeruzalémě potvrdil rozvod padesátiletého Izraelce, který je pro něj už celkem jedenáctým. Přinejmenším ve své zemi je už nějaký čas rekordmanem.

Muž u soudu řekl, že se obvykle rozvádí co dva roky a hned potom si začne hledat novou nevěstu. Doplnil, že lituje prvního rozvodu, po němž začalo nekonečné hledání nových zkušeností. Jeho poslední žena před soudem uvedla, že od svatby nepracoval a žil z jejího příjmu, přičemž nadělal dluhy. Neplatil ani na syna, jehož má z předchozího svazku.

Rabínský soud doplnil:

"Vypadá to, že se ženám dvoří zvlášť přesvědčivým a citlivým způsobem. Po krátkém čase jsou ale obě strany nespokojené a začnou půtky. Přestože je mu 50 let, nemá muž jediný šedivý vlas, a i přes velké zkušenosti v manželství má v plánu se zase oženit". Věčný romantik to potvrdil: "Rozhodím sítě do všech stran a rybky už přijdou samy".

Soud ho chválil, že při rozvodu nezapomíná na řádnou náboženskou proceduru. Podle židovského práva musí muž při rozvodu ženě vystavit dokument stanovující, že je volná pro další muže.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (27x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře