Pomsta po letech

15. červen 2007 | 15.01 |
› 

Jako klasická detektivka se čte zpráva o případu úmrtí pacientky v jedné americké klinice plastické chirurgie. Pacientka zemřela již před pěti lety, ale policie teprve teď případ kvalifikovala jako vraždu a zatkla předpokládanou pachatelku. Sandra Joynerová, tehdy 45letá, se nechala "omladit" na klinice doktora Petera Tuckera ve městě Charlotte v Severní Karolíně. Po odsání tuku z obličeje, vyhlazení vrásek a úpravě očních víček však zemřela na dýchací potíže v pooperační místnosti. Původně byl případ uzavřen jako chyba lékařů, teprve před dvěma týdny na základě pátrání soukromého detektiva Chucka Hensona však policie zatkla padesátiletou zdravotní sestru z dotyčné kliniky Sally Hillovou.

Ukázalo se, že pacientce v narkóze podala smrtící dávku utišujícího léku, která vedla k zástavě dýchání, a navíc odpojila přístroje, které mohly včas alarmovat další personál a upozornit jej na vážný stav pacientky.
Motiv činu je pak stejně nečekaný, jako románový: Hillová se po 30 letech pomstila Joynerové za to, že jí na střední škole přebrala chlapce.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře