Šokovaní zloději

22. červen 2007 | 11.04 |
› 

Dvěma americkým mladíkům překazila krádež osobního automobilu zdánlivá maličkost - manuální řazení. Chmatáci prostě nevěděli, co si počít s řadící pákou, a než se stačili vzpamatovat, dopadla je policie. O tragikomickém případu, který se stal ve městě Marietta ve státě Georgia, informovala agentura Reuters. Mladíci přepadli majitele vozu Honda Accord před jednou pizzerií, ukradli mu peněženku a klíče od auta. Usadili se - ale nevěřili svým očím, když zjistili, že z podlahy trčí řadící páka.

"A tak jen seděli a zírali, netušili, co mají dělat. Byli z toho úplně tumpachoví. Jediné, čemu rozuměli, bylo snad jen rádio," komentoval případ jeden ze svědků, osmnáctiletý zaměstnanec restaurace John Williamson.
Zatímco zloději v autě překvapeně zírali, zaměstnanci pizzerie zavolali policii. Než stačili mladíci reagovat a utéct, skončili v rukách mužů zákona.

Přitom jde celkem o lapálii: v USA je totiž naprostá většina osobních vozidel vybavená automatickým řazením a manuální řadící páka je hodně velkou raritou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře