Opět Romové

25. červen 2007 | 14.18 |
› 

V nedělních Otázkách V. Moravce byla na pořadu opět romská problematika. Stále děláme z Romů diskriminované chudáky. Už mi to opravdu leze krkem.

První doložené zmínky o cikánech u nás jsou z roku 1416, což je tedy dostatečná doba na to, aby se přizpůsobili zdejším zvyklostem. Nechme však století a podívejme se na dobu před sametovou revolucí. Tehdy jim bylo zakázáno kočování (1959) a byli rozptýleni po celé republice, aby se lépe začlenili do společnosti. Tato snaha, jak je vidět se ve většině případů minula úspěchem
Krádeže, nechuť k práci a záškoláctví, to jsou hlavní jevy tohoto etnika.

Proč o tom píšu? Protože tady máme i dost početnou skupinu Vietnamců, kteří tady jsou zhruba 30 let a asi 18 let podnikají. Jsou velmi pracovití, ochotní a nikoho neobtěžují. Jak je možné, že Vietnamci se v tak krátké době dokázali začlenit mezi nás a "chudinkám" Romům to stále nejde. Protěžujeme Vietnamce? Mají větší výhody či podpory? Ne. Jenže to jsou pracovití lidé, kteří dávají své děti studovat a snaží se jim tím zlepšit život. Jaký je to rozdíl když potkáte skupinku tichých usměvavých Vietnamců a skupinu uřvaných a nepříliš čistých Romů. Nehledě k tomu, že u skupiny Romů si nikdy nemůžete být jistý, že vás neokradou popřípadě nezbijí.

Porovnejme také počty Vietnamců a Romů, kteří chodí pro sociální dávky.
Nakonec ono stačí projít kolem domů, kde žije početnější romská skupina a uvidíte sami. Bordel, špína, smrad a dětí, které mají být ve škole. Jak dlouho budeme ještě podporovat ty, co sami nemají zájem něco zlepšit?!
Proč stále máme doplácet na nepřizpůsobivé občany.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.1 (31x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře